Hadden we al gezegd dat we verliefd werden op de Taipan Slash? Vast wel.
Want die buks smoelt als een semi auto Edgun Leshiy 2 met carbon bottle, Behemoth demper en gladde handguard met MLOK sleuven!
Want die buks smoelt als een semi auto Edgun Leshiy 2 met carbon bottle, Behemoth demper en gladde handguard met MLOK sleuven!
Dat is ook zo’n legendarisch model dat al sinds zijn introductie liefhebbers laat watertanden. Toegegeven: Dat is echt een buks voor de korte afstanden. Het trekker gevoel en de korte loop maakt het ingewikkeld om er op langere afstand dan 50 meter mee te schieten.
Nou: Goed nieuws dus! De Slash Tactical heeft al die Edgun L2 kenmerken PLUS een goede trekker PLUS een langere loop Plus een uitneembaar solide magazijn.
We waren er dus helemaal klaar voor: MLOK adaptertje eronder zodat we er een mooie lage bipod onder konden monteren, dikke Sightron S8 erop (sorry, dat is onze nieuwe richtkijker waarmee we altijd testen).
We hielden ons aan het advies van Taipan om te schieten met JSB KO 216 MK2 en we waren bijzonder blij met het resultaat.
Wat een heerlijke buks is dat zeg! Hij is lekker hanteerbaar/pointable. De wangbeschermer beschermt echt goed je wang. De Slash is fluisterstil en hij schiet als een droom. Ook snelle opvolgschoten deed hij probleemloos.
Het was even uitproberen welke slugs in welk magazijn moesten. Want: Het slugmagazijn is te krap dus gebruikten we het pelletmagazijn. Je moet dat dus echt even goed uitproberen. De meegenomen Altaros 5.50 slugs bijvoorbeeld zaten veel te los.
Uiteraard hebben we vooraf wat met de regulatordruk gespeeld. Met de Labradar LX kun je immers lekker snel meten. De JSB KO 216 MK2’s vlogen wat aan de te rappe kant 296 m/s. Dus: Die druk hebben we in onze werkplaats later weer wat verlaagd. Nu staat hij op ca 149 bar en dan heb je snelheden van 286 m/s. Dat is al een pak beter!
In ieder geval: Wij testen vrolijk verder en deze eerste test wordt uiteraard vervolgd.
Maar: Wow! Petje af voor Taipan. Deze Slash doet zijn naam alle eer aan! Hij slasht de concurrenten in de semi-auto markt keihard neer.
